Chiptuning

Chiptuning je úprava software řídící jednotky automobilu, kterou lze bezpečně docílit navýšení výkonu až o 35 % a točivého momentu až o 40 % oproti originálním hodnotám. Všechny tyto hodnoty se mění úměrně v závislosti na typu motoru a konkrétního vozidla. S tímto navýšením dochází ve většině případů zároveň ke snížení spotřeby.
Ze zkušeností ale víme, že řidiči s vozidlem po úpravě jezdí pružněji a využívají ho ve větším rozsahu zvýšeného výkonu, proto zůstává většinou spotřeba stejná.

Mezi hlavní výhody takto upraveného softwaru patří pružnější chod motoru, menší prodleva mezi sešlápnutím plynového pedálu a začátkem akcelerace, nástup točivého momentu již v nižších otáčkách. Díky tomu se zvýší komfort i bezpečnost jízdy.

Provádíme odborné úpravy na míru automobilu

Každou řídící jednotku upravujeme samostatně, a pro každou vytváříme specifický software, dle požadavku zákazníka a stavu vozidla. Z hlediska zabezpečení vozidla nepracujeme
s identifikačními údaji vozidla, nepotřebujeme tedy znát kód imobilizéru. Z těchto důvodů provádíme úpravu softwaru jednotek i u nových vozidel, popřípadě vozidel, které jsou ještě v záruce.

S úpravou software a jejich vlivem na chod motoru máme dlouholeté zkušenosti.

Najčastější otázky:

Proč chiptuning není přímo od výrobce?
Vzhledem k tomu, že výrobci vyrábějí motory pro různé trhy, kde se značně liší podmínky pro provoz vozidla (např. emisní limity, nekvalitní  pohonné hmoty, různá délka servisních intervalů, výše pojistného dle výkonu apod.), jsou výrobci nuceni k určitým kompromisům ve výkonech motorů tak, aby uspokojili nejširší trh bez nutnosti vyrábět jeden motor s mnoha softwarovými verzemi pro každou zemi zvlášť. Díky tomu je ve většině případů nastaven software tak, že využívá výkon motoru přibližně na 60 % jeho konstrukčního navržení. Z toho důvodu je možná optimalizace software bez snížení životnosti motoru.
Může chiptuning poškodit motor nebo snížit jeho životnost?
Ano může, ale pouze po neprofesionálním a neodborně provedeném zásahu.
Které vozidla se u nás upravují nejvíce?
Nejčastěji se upravují motory vznětové (TDi, JTD, TDCi, HDi atd.), na místě druhém jsou
to motory zážehové. Do třetí kategorie spadají vozidla, která se upravují pouze pro závodní a sportovní účely.

© Autosklo PEMI l info@autosklopemi.com l Tel. nonstop: 776 773 707

IZIC.CZ tvorba www